Nákupy

Jak udržet v čistotě bazénové dno


Plavecké a rekreační bazény naráží při provozu na jednu z věcí, která jej komplikuje neuvěřitelným způsobem, a tou je zemská tíže (gravitace). Nemáme samozřejmě na mysli typickou gravitační vlastnost, jež tlačí vodu do svého planetárního středu, a díky tlaku vody se pak může deformovat bazénová nádrž, tentokrát se zaměříme na kvalitu a čistotu vody.

plavecký bazén

Gravitace neustále působí na sebemenší, droboučké nečistoty, aby se usazovaly na dně bazénu, a neputovaly vodou, jako v beztížném stavu. Část z nich se sice zachytí ve filtračním zařízení, ale poměrně velké množství se jich usadí na dně. Jakmile je dno pokryto silnější a kompaktnější vrstvou, začne to tu být i poněkud nebezpečné pro plavce. Nečistotami se živí řada mikroorganismů a vytváří na dně kluzký sliz, což je nebezpečné pro pohybující se rekreanty jak z hlediska hygienického, tak i kvůli hrozícímu úrazu.

čistá voda v bazénu

Proto se již před mnoha lety začalo s vývojem a výrobou bazénových vysavačů. Výrobci se soustředili na tři základní typy, které od sebe odlišuje pouze automatizace pracovního procesu, přitom výsledek bývá téměř shodný, s každým z nich docílíte čistého dna bazénu, vhodného ke koupání. A tak záleží na vašem rozhodnutí, jak velkou částku chcete do vysavačů bazénového dna investovat, a jak je pro vás důležitý automatizovaný proces.

Plně automatický robotický stroj s vlastním pohonem i filtrací můžete ponechat pracovat přes noc a ráno máte bazén přichystaný ke koupeli, což je vskutku lákavé, ale pro někoho je lákavé i to, že si pohraje s docela obyčejným, takřka bezporuchovým teleskopickým ručním nástavcem za pár stovek, zároveň se při tom rozcvičí, posílí svaly a zlepší náladu díky uvolněným hormonům dobré nálady.

Podstatné je, že máte na výběr, a že záleží jen na vašich preferencích, čemu dáte přednost, a co je pro vás prioritní.