Jak ušetřit peníze za vodu?
Jak bychom mohli ušetřit za vodu? Tato otázka určitě již padla v každé domácnosti. Náklady za vodu totiž mnohdy nebývají nízké. Až 2/3 vody nejčastěji proteče vanou, sprchou nebo WC. Jediné, co úplně stačí, je změnit návyky, zakoupit nějaké ty zlepšováky a věřte, že můžete měsíčně ušetřit nějakou tu korunu, která se vždycky hodí.
Určitě je každému z nás jasné, že nejvíce vody se spotřebuje při hygieně. Hned za ní je toaleta, pračka nebo úklid.
Jestliže si například takovou vanu napouštíte až po okraj horkou vodou a to opravdu obden, pak věřte, že se sice jedná o skvělou relaxaci, ale může vás to vyjít ve výsledku pěkně draho. Jen dobře, pokud vaše návyky začnou být šetrnější. Můžete tím ušetřit ročně až tisíce korun.
A co takhle již zmiňované WC? U takových starších toalet můžeme tvrdit, že nesplachujete pouze vodu, ale také peníze. Na první pohled se sice může zdát, že pár haléřů za jedno spláchnutí není moc. Ročně ale můžete spláchnout přes tisíce korun. Moderní toalety mají výhodu v tom, že mají dvojí splachování a díky tomu se ročně může ušetřit až několik stovek korun.
Za velkého žrouta je také považována pračka. Pokud vybíráte novou pračku, je dobré nevybírat podle ceny, ale podle energetické třídy. Pomoc by vám mohly energetické štítky, které musí být povinně součástí každého zařízení.
Na samém začátku jsme zmiňovali i úklid. Za úklid je v tomto smyslu bráno mytí nádobí. U něj je velký rozdíl v tom, zda používáte myčku nebo myjete ručně. Možná se budete divit, ale myčka se vám po nějaké době ukáže jako výhodnější způsob mytí nádobí. Jen vezměte v potaz časovou úsporu.
Těch nejvyšších úspor můžete dosáhnout, i pokud budete používat termostatické baterie, u kterých se teplota vody nastavuje ještě před samotným spuštěním. Umyvadlové baterie tohoto typu můžete sehnat na internetu již okolo 3000,-. Sprchové pak od 1600,-.
Už tedy víte, jak ušetřit pár korun?