Jak změnit prioritu připojování k Wi-Fi sítím
Chytré telefony, které připojujete k bezdrátovým Wi-Fi sítím, jsou primárně nastaveny tak, že se automaticky připojují k síti, která má v jeho blízkosti nejsilnější hodnotu signálu. Pokud se však pohybujete v prostředí, kde využíváte síť se slabším signálem jako první, musíte ji ručně nastavit.
V takovém případě by vám pomohla aplikace WiFi Prioritizer, která je dostupná v Google Play zdarma. Program pracuje spolehlivě, ovšem pokud si aktuálně nepřejete, aby pracoval, stačí jej vyřadit z činnosti jediným klepnutím.
Váš soused může mít silnější router a telefon se bude přihlašovat k jeho síti
Zpravidla se stává, že používáte na jednom místě jen jednu Wi-Fi síť. Pro každého však toto pravidlo neplatí. Dnes jsou bezdrátové sítě rozšířené prakticky všude, dokonce i v autech nebo v kamerových systémech, a přístroj se pak automaticky připojí třeba k síti, kterou zrovna využít nechcete. Operační systém Android je nastaven jednotně pro všechna chytrá zařízení a jednoduše sám nedokáže posoudit, která síť má vyšší prioritu, a kam se chcete hlásit v prvořadém případě. Jednou z nepříjemných situací může být jízda autem, kdy se váš telefon připojí na kameru uvnitř vozu, namísto na samotný bezdrátový systém auta, a vy se musíte připojovat k této síti opět zdlouhavě ručně.
Program WiFi Priorizer funguje tak, že v zobrazeném seznamu bezdrátových sítí jednoduše změníte jejich pořadí od nejvyšší priority k nejnižší. Telefon se pak připojuje k sítím v takovém pořadí, jaké vy určíte. Důležité je si zapamatovat vhodné nastavení tzv. intervalu Refresh. To je doba, po jejímž uplynutí začne kontrolovat program všechny sítě v okolí a připojovat se k té s nejvyšší prioritou. Doporučena je hodnota mezi 2 a 5 minutami, příliš krátká doba zbytečně vyčerpává baterii. Může se také hodit v nastavení změnit úroveň signálu, při které se prohodí priorita přepojení k jiné síti, zpravidla je standardem přibližně třetina síly signálu (30 procent).