Lze vůbec sehnat dětský tkalcovský stav?
Jak každý rodič dosvědčí, mít děti není jen radost, ale také spousta starostí. Naší povinností je nejen je chránit, ale také vychovat z nich budoucí platné členy společnosti. A výzkumy ukazují, že lidé, kteří měli v dětství přístup k nejrůznějším stimulům, jsou chytřejší a šikovnější než jejich vrstevníci, kteří byli úzkostlivě chráněni před jakýmkoliv rizikem.
Je tedy dobré, aby dítě mělo možnost si vyzkoušet co nejvíce činností. Koneckonců jejich instinkty jim velí to samé, vždyť všichni víme, jak se snaží kopírovat činnosti, které dělají rodiče, ať už je se jedná o vaření nebo kutilství.
Zajímavé je, pokud má některý z rodičů či příbuzných nějakou neobvyklejší zálibu. Může jí být například práce na tkalcovském stavu. Pokud skutečně umí, není divu, že je dítě brzy uchváceno a chce to zkusit taky. Je samozřejmé, že klasický přístroj je příliš velký a práce s ním příliš těžká, než aby to zvládlo. Proto tito lidé shání dětský tkalcovský stav Chytrá Liška.
A právě zde nastává problém. V běžném hračkářství na něj totiž nenarazíme, v nejrůznějších hypermarketech také ne. Ano, najdeme spoustu sad na šití či háčkování, někdy dokonce i pletení, ale tkaní z nějakého záhadného důvodu chybí.
Popravdě, ten důvod až tak záhadný není. Je to jednoduše proto, že po něm není poptávka. Tato práce vyšla z módy i u dospělých, a dítě, pokud s ní nepřijde do styku, neví, že něco takového vůbec existuje. To ostatně platí i o velké části dospělých. A pokud není poptávka, je jasné, že obchody jej nebudou objednávat zboží, které by tam jen leželo. To by rozhodně nebyly dobře investované peníze.
Avšak i přesto se najdou lidé, kteří by o něj stáli. Mají snad smůlu? Nikoliv. Pokud máte doma šikovného kutila, zvládne to vyrobit sám. A pokud ne, lze jej najít v internetových obchodech, ač cena nebude nejmenší.
Můžete tak svého potomka uvést v další zajímavou činnost, a kdo ví, možná v něm i probudit skrytý talent. Nikdy nevíte, co se v něm skrývá.